
Doorkomst Watersnood Marathon in Appeltern
Op zondag 3 mei komt de eenmalige Watersnood Marathon ook langs ons dorp. Deze marathon is een van de activiteiten rond de 100-jarige herdenking van de Watersnood na de dijkdoorbraak op 31 december 1925. In 2026 vormt deze historische waterloop het parcours van de Watersnood Marathon. Zo wordt het heden sportief verbonden met het rampzalige verleden.
Na de start in Overasselt volgen de deelnemers vooral de dijken en fietspaden langs de Maas. De verwachte doorkomst langs Appeltern ligt tussen 11.00 uur en 13.30 uur. In verband met de veiligheid zal er dan tijdelijk sprake zijn van enige verkeershinder. Aanwonenden ontvangen meer informatie in een huis-aan-huisbrief. De finish van de marathon is bij D’n Hoender in Dreumel.
Hardlopers kunnen individueel, maar ook als estafette-team van 2 of 4 personen meedoen. Ook wandelaars kunnen 42,195 kilometer lang genieten van een prachtige en afwisselende route. Wil je meedoen? Ga dan naar www.dijkensport.nl en kijk bij de nieuwsberichten van 2025.
De organisatie van de Watersnood Marathon is in handen van een samenwerkingsverband van DijkenSport, Nederasselt Gezond en Erfgoedplatform Heumen. De doorkomst door Appeltern wordt begeleid door vrijwilligers van Dorpsplatform Mooi Appeltern.
