
Gratis cursussen Reanimatie en AED
Op zaterdag 10 mei wordt in dorpshuis De Schuur weer een herhalingscursus Reanimatie en AED verzorgd door AED Rivierenland. Bij voldoende belangstelling wordt er die dag ook een nieuwe basiscursus aangeboden. Een week eerder, op zaterdag 3 mei is er een cursus Kinderreanimatie in De Schuur. Voor inwoners van Appeltern is deelname aan genoemde cursussen gratis!
De herhalingscursus op zaterdagochtend 10 mei duurt van 09.00 – 11.30 uur. De cursus is bedoeld voor inwoners die in de afgelopen twee jaar een herhalings- of basiscursus hebben gevolgd. Vaste deelnemers ontvangen hiervoor per email een uitnodiging. Mocht je niets ontvangen hebben meld je dan alsnog even aan.
De basiscursus is bedoeld voor nieuwe cursisten of voor inwoners voor wie het meer dan twee jaar geleden is dat zij een herhalingscursus hebben gevolgd. Onder begeleiding van een instructeur leer je hoe je een harstilstand herkent en wat je moet doen als iemand bewusteloos is. In slechts 2,5 uur leer je reanimeren en een AED te bedienen. Bij voldoende belangstelling wordt de basiscursus aansluitend aan de herhalingscursus gehouden van 11.30-14.00 uur.
De cursus kinderreanimatie op zaterdag 3 mei duurt van 09.00 – 11.30 uur. Naast het doornemen van de theorie van de kinderreanimatie, leer je je ook waar dit afwijkt van de volwassenenreanimatie. Er zijn 3 juniorpoppen en 3 babypoppen waarmee de praktische vaardigheden getraind worden. De poppen voor de volwassenen zijn er ook: zo kun je ook hierop oefenen. Na afloop ontvangen deelnemers een certificaat.
Indien je op 3 en/of 10 mei wilt deelnemen aan (één van) bovenstaande cursussen kun je tot 15 april aanmelden via .